Drukować w domu czy też w Drukarni ?

 In Wpisy Blogowe

Dla niektórych osób druk w drukarni to przeżytek, bo mają drukarkę w domu więc po co komuś płacić skoro można samemu. Takie podejście ma wiele osób, które nigdy nie drukowały większej ilość materiałów. 

Druk Wielkoformatowy

Obecnie kupno drukarki do domu kosztuje niewiele. Jakość, którą te drukarki mogą zaoferować na pierwszy rzut oka wydaje się zadowalająca, ale spójrzmy na to dokładniej. O ile kupno drukarki nie jest problem, to zakup tonerów czy też tuszy może sporo namieszać. 

Materiały eksploatacyjne do drukarek domowych są tym na czym producenci sprzętu zarabiają. Oczywiście można kupić zamienniki, ale z tym jest różnie, ponieważ nie wszystkie działają bez zarzutu. 

Jeśli drukujemy bardzo niewiele, to zakup drukarki i materiałów może nam się nigdy nie zwrócić. Ba, jest szansa, że producent wycofa tusz ze sprzedaży, co uczyni naszą drukarkę bezwartościowym odpadem. Taka historia mi się przydarzyła.

Natomiast jeśli drukujecie sporo, to jedyne na co możecie liczyć, to wyjście na zero i tylko wtedy, kiedy zdarzy się cud. Nikt o tym nie mówi, ale drukarki domowe są tak projektowane, by nigdy się nie zwróciły. Jest to biznes, zastanówcie się, kiedy ostatnio z niej korzystaliście? Ja drukuję w domu może dwa razy do roku jakiś dokument i może list dla kuriera i tyle. Kupiłem trzy tonery czarne 5 lat temu i nie zużyłem jeszcze jednego nawet.

 Zazwyczaj bywa tak, że gdy chce się oszczędzić kończy się to odwrotnie. A teraz może parę słów o jakości. Drukarki atramentowe czy też laserowe obecnie dostarczają naprawdę dobrą jakość wykonania na warunki domowe, ale nie łudźcie się, że jest to ten sam poziom, który oferuje nasza drukarnia. Porównanie jakości druku domowego do druku profesjonalnego zostawię na kolejny artykuł. 

A teraz coś z czym chyba każdy domowy drukarz spotkał się wielokrotnie. Obsługa tego piekielnego urządzenia to coś innego. Jak nie sterowniki coś psują, to papier źle włożony, a druk dwustronny z odpowiednimi marginesami tylko z tytułem doktorskim 🙂 Pamiętam dobrze gdy się jeszcze uczyłem, całe ryzy papieru szły do kosza, ponieważ źle coś ustawiłem albo włożyłem. Masakra. Ile czasu, łez i sił straconych, by drukarka drukowała poprawnie i dokładnie. Dlaczego ? 

Odpowiedź macie niżej, ale zanim do niej dojdziecie, to pamiętajcie, że nasza Pracownia Drukarska Printing House proponuje pełen zakres usług poligraficznych w przystępnej cenie. Zapraszamy do kontaktu. A teraz dalej. 

Celem drukarki domowej jest danie nam możliwości druku w domu oraz zarobku producentom, a nie zaoszczędzenia czy ułatwienia nam życia. Artykuł ten powstał ponieważ jednego wieczoru spojrzałem na swoją drukarkę i zacząłem liczyć ile na nią wydałem, a ile stron wydrukowałem. W ostatnich pięciu latach zużyłem może dwie ryzy papieru a4, czyli jakieś 1000 stron(pewnie znacznie mniej, ponieważ papier był też używany do pisania ręcznego i innych rzeczy), ale załóżmy że te 1000 stron wydrukowałem. Punkt xero koło mnie drukuje stronę za 20 groszy, czyli 1000 x 0,2 daje  200 zł, a moja drukarka z trzema tonerami kosztowała mnie około 600 zł. To jeszcze 10 lat i może się zwróci 😀 

I to już tyle na dzisiaj, artykuł pisany ku przestrodze. Miłego dnia.  Zapraszamy do kontaktu lub na naszego facebooka.

Recent Posts