Jak zaprojektować broszurę

 In Wpisy Blogowe

Jaką broszurę wybrać ?

 Witamy wszystkich w kolejnym artykule na temat drukowania elementów marketingowych. W tym tygodniu podpowiemy jak stworzyć dobrą broszurę.


Zanim jednak przejdziemy dalej przypominamy, że nasza drukarnia wielkoformatowa oferuje bardzo szeroki zakres usług poligraficznych i projektowych. Zapraszamy do kontaktu.

 Nim zabierzecie się za stworzenie broszury trzeba odpowiedzieć sobie na jedno pytanie, a mianowicie  czy będzie ona przydatna klientowi. Jeśli w broszurze nie znajdą się elementy, które ułatwią podjęcie decyzji o zakupie lub skorzystaniu z Waszych usług, to trzeba się zastanowić czy warto w nią inwestować. W przypadku gdy jednak broszura wnosi coś więcej niż tylko reklamę, to jak najbardziej warto. 

Następnie należy wybrać wielkość papieru, na którym będziemy drukować. Do wyboru mamy standardowo od A6 do A4, aczkolwiek zawsze można zamówić jakiś niestandardowy wymiar.

Wybór wielkości stron w broszurze powinien być brany pod uwagę przy projektowaniu materiałów jakie chcemy w niej umieścić . Broszury o rozmiarze A6 są idealne do wyjazdów oraz spotkań biznesowych, bo są małe i łatwo je ze sobą zabrać. Przy tej wielkości warto skupiać się na jednym produkcie na stronie i przedstawiać tylko podstawe informacje. Jej zadaniem jest przedstawienie ogólnej oferty produktów bez wchodzenia w szczegóły. Pamiętajcie, że przedmiot fizyczny łatwiej dociera do klienta niż strona www.

Broszury A5 to fantastyczna alternatywa dla A4. Są one znacząco tańsze niż ich większy odpowiednik, a do tego łatwo je wypełnić oraz idealnie nadają się na wysyłanie pocztą lub też rozdawanie na eventach. 

Ostatnim formatem, który my uważamy za dobry dla broszur to A4. Jest to idealny format dla stworzenia bogatej broszury z wieloma informacjami oraz produktami.Ten rozmiar idealnie sprawdza się jako pełen katalog produktów lub usług, które oferujecie, może również służyć jako poradnik czy też prezentacja. 

Poza wyborem wielkości warto skupić się na jakości papieru i zależnie do kogo kierujemy naszą broszurę wybrać tak, by spełniała swoje zadania. 

Podsumowując, przy wyborze rodzaju broszury istotne są tylko cztery elementy: projekt, format, rodzaj papieru i bindowanie czyli sposób złożenie jej w całość. To ostatnie może być na klej, na sprężynę i na zszywkę. Oczywiście każdy ze sposobów ma swoje zalety i wady oraz cenę, ale ich zastosowanie jest bardzo podobne z jednym wyjątkiem. 

Składanie broszury z użyciem zszywek nie powinno być użyte jeśli tworzymy  poradnik lub duży katalog produktów. ponieważ nie wygląda to estetycznie. Poza tym wszystkie trzy sposoby łączenia mogą być wykorzystane naprzemiennie w zależności  od tego, na co pozwala Wam budżet i cel, który chcecie osiągnąć oraz informacje, które pragniecie przekazać.

Na dzisiaj to koniec, mamy nadzieję, że artykuł Wam się podobał i zapraszamy ponownie na printighouse.pl 

Recent Posts