Druk Broszur – 10 rzeczy, o których należy pamiętać

 In Wpisy Blogowe

Druk Broszur wydaje się być dosyć mało skomplikowanym przedsięwzięciem, ale z doświadczenia możemy powiedzieć, że większość osób wykonuje to źle. W tym artykule przedstawimy 10 rzeczy, o których należy pamiętać przy wykonaniu i projektowaniu broszury reklamowej. Zapraszamy do czytania.

Spersonalizowany nadruk
Spersonalizowany nadruk

Zanim przejdziemy dalej przypominamy, że broszury możecie w dobrej cenie wydrukować w naszej drukarni wielkoformatowej Printing House. Zapraszamy do kontaktu.

A teraz wracamy do głównego wątku.

  1. Wybór odpowiedniego bindowania to podstawa. Zależnie od ilości stron, możecie wybrać bindowanie stemplem, klejone czy też na sprężynie.
  1. Przy Projektowaniu koniecznie zostawcie miejsce na bindowanie. Wiele osób projektując swoją broszurę nie robi tego, a potem są zaskoczeni,, że broszura wygląda dziwnie. 
  1. Dobrze zaplanujcie treść. Zależnie co ma być w Waszej broszurze warto zastanowić się dokładnie nad tym, w jakiej kolejności chcecie przedstawić zawartość. Przykładowo, warto przedstawić najpierw zalety produktu oraz dlaczego jest on unikalny, a  dopiero potem cenę.
  1. Dobór grafiki na okładkę powinien przekazywać jasno Waszą wiadomość. Wybranie odpowiedniego tekstu i obrazka może oznaczać czy klient otworzy Waszą reklamę, czy nie.
  1. Używajcie tylko wysokiej jakość obrazków. W obecnych czasach nie ma już wymówki,  by obrazy prezentowane były w niskiej rozdzielczości.
  1. Dobór odpowiedniego papieru ma znaczenie. Tak jak już pisaliśmy w innych artykułach, papier ma znaczenie. Zależnie co chcecie osiągnąć, wybierzcie najlepszy papier z możliwych. 
  1. Jeśli macie dużo zdjęć w broszurze wybierzecie papier z odbiciem, by podnieść jakość i klasę zdjęcia. 
  1. Wybierzcie dobrą orientację Waszej broszury, pionową czy też poziomą. Wszystko zależy do tego, co ma się w niej znaleźć i w jakim formacie będzie lepiej się prezentowało.
  1. Papier okładki powinien być inny niż stron wewnątrz, by podnieść prestiż całej broszury i dać iluzję, że jest ona książką. 
  1. Dobrze dobierzcie numerację broszury.

I to by było na tyle. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie do nas tutaj lub też poprzez facebook

Recent Posts