Druk Cyfrowy kontra Offsetowy

 In Wpisy Blogowe

Czy druk cyfrowy jest lepszy od offsetowego? Dostaliśmy w zeszłym tygodniu takie zapytanie, dlatego w tym tygodniu postaramy się na nie odpowiedzieć. 

Pamiętacie również, że nasza drukarnie jest drukarnią cyfrową, jak i offsetową i jesteśmy w stanie spełnić każde zamówienie. Zapraszamy do kontaktu. 

Drukarnia Cyfrowa Warszawa
Drukarnia Cyfrowa Warszawa

Już na wstępie mogę Wam powiedzieć, że jeśli chodzi o jakość końcowego wydruku, to nie można wskazać, który rodzaj jest lepszy. Zarówno druk cyfrowy, jak i druk offsetowy są w stanie wydrukować produkt najwyższej jakości. Kwestią jest szybkość, koszt oraz elastyczność. Ale po kolei.

Druk Cyfrowy sprawdza się przy zamówieniach maksymalnie od 1500 do 5000 sztuk. Ten rodzaj druku jest bardzo użyteczny przy niewielkich liczbach zamówień. Przy tej liczbie jest też szybszy, ponieważ nie potrzebuje czasu, by wyschnąć oraz obrobić (cięcie itp).

Inną zaletą tego rodzaju druku, to druk na żądanie. Nie ma tutaj koniecznego czasu przygotowania, tylko wrzucenie pliku w komputer i puszczenie do druku. W przypadku druku offsetowego konieczne jest przygotowanie sprzętu itp.

Ale to wszystkie zalety przy druku małym, powyżej tych 5 tys, sytuacja się odwraca. Druk offsetowy jest tańszy im więcej się drukuje. Ekonomia skali robi swoje.  Jest również szybszy i to znacząco, ponieważ w godzinę zwykła drukarka offsetowa może wydrukować od 10 tys do 30 tys kopii. 

I teraz wracamy do pytania, który rodzaj druku jest lepszy; odpowiedź jest prosta: poniżej 1500 stron druk cyfrowy jest bardziej opłacalny, od 1500 do 5000 stron należy policzyć, a powyżej 5000 stron druk offsetowy jest tańszy. Jakość druku nie ma tutaj większego znaczenia, ponieważ oba rodzaje druku mogą dostarczyć jakość najwyższą. 

Zatem, zależnie od ilości druku, jedna technika  jest korzystniejsza od drugiej, bez tego nie można stwierdzi, która lepiej sprawi się w danym projekcie.

Mamy nadzieję, że artykuł Wam się podobał i zapraszamy do kolejnego. Jeśli macie jakieś pytania napiszcie do nas poprzez kontakt na stronie lub też facebook

Recent Posts