Szybko o Druku Ploterowym

 In Wpisy Blogowe

Dzisiaj po krótce opowiemy o druku ploterowym, a mianowicie jak powstaje i do czego można go wykorzystać.

            Ale najpierw przypominamy, że nasza pracownia drukarska Printing House oferuje druk ploterowy. Szybko, profesjonalnie i zawsze w terminie zrealizujemy każde zlecenie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

            A teraz powrcamy już do naszego tematu. Do druku ploterowego służy ploter. To nic innego, jak  sporych rozmiarów drukarka podłączona do komputera i z nim skonfigurowana, której rolą jest nanoszenie obrazów na duże i płaskie powierzchnie, może również wycinać wzory i grawerować.

Reklama - Szyldy Reklamowe Warszawa

            Druk odbywa się poprzez przesuwanie papieru za pomocą bębna lub rolek oraz przesuwu głowicy drukującej prostopadle do kierunku przesuwania papieru.

            Ze względu na techniki druku plotery mogą być: atramentowe, laserowe i solwentowe. W atramentowych używa się tradycyjnych tuszów na bazie wody. Głowice drukujące jeżdżą nad powierzchnią materiału i ”plują” na niego kropelkami atramentu. W ploterach laserowych wykorzystuje się laser i to on zastępuje głowice atramentowe. A w technice solwentowej używa się tuszów na bazie rozpuszczalników organicznych i trzeba tu zaznaczyć, ze ten rodzaj druku jest trwalszy od atramentowego.

            Druk ploterowy przeznaczony jest do tworzenia wydruków dużych rozmiarów. Ma wielorakie zastosowanie i doskonale może być wykorzystany na wielu materiałach.

            Sprawdzi się w druku:

  • tablic reklamowych
  • banerów
  • billboardów
  • plakatów
  • flag
  • naklejek
  • elementów scenografii itp.

         Druk ploterowy ma oczywiście swoje wady i zalety. Do plusów zaliczamy możliwość drukowania nie tylko na papierze, ale i na tworzywach sztucznych, foliach i piankach, drukowanie dużych formatów bez konieczności cięcia oraz sklejania obrazów, wygodne drukowanie bezpośrednio z pamięci przenośnej bądź pliku komputerowego, drukowanie zarówno monochromatyczne, jak i kolorowe oraz drukowanie laserowe i atramentowe, a także szybki wydruk gotowy w kilka minut.

            Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że druk polterowy nie jest możliwy w domu więc jeśli macie konieczność wydrukowania plakatu, naklejek, banera itp, to zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy solidne wykonaie w krótkim czasie i w rozsądnych cenach. Każdy jest mile widziany.

            Nasza drukarnia wielkoformatowa jest otwarta na Wasze potrzeby i oczekiwania, a każdy projekt jest priorytetem.

            Na dzisiaj to już wszystko. Do przeczytania w następnym artykule.

Recent Posts