Druk Cyfrowy – co należy przygotować przed

 In Wpisy Blogowe

Kolejny tydzień, kolejny artykuł z naszej Drukarni Wielkoformatowej Printing house.

W tym tygodniu zajmiemy się tematem Druku cyfrowego. Co to jest, z czym się to je i przede wszystkim, na co zwrócić uwagę.

Druk Cyfrowy

Tak jak pisałem w poprzednim tygodniu, ta forma druku skupia się na sposobie dostarczenia informacji jak ma być coś wydrukowane, niż samym druku. Dla jasności, cały druk cyfrowy polega na przesłaniu w formie elektronicznej danych do drukarki, aby wydrukować to, co dane w sobie zawierają.

Reklama - Ekspozytory reklamowe

Wydaje się to dosyć proste, ale prawda jest taka, że cały proces jest dosyć skomplikowany. Zanim przejdę do tego jak zabrać się za taki druk, to powiem Wam o jego korzyściach. Jest to druk na żądanie, to znaczy jeśli mamy gotowy plik możemy od ręki drukować. Po drugie, można go łatwo edytować, a po trzecie, jest relatywnie tani. Fakt, sam druk może wyjść drożej niż tradycyjna forma, ale przygotowanie do druku jest znacząco tańsze. 

Zanim zabierzecie się za druk w domu, co powinniście o tym wiedzieć. 

Kolor kolorowi nierówny. Obraz na ekranie komputera, czy też telefonu lub tabletu, różni się między sobą, a do tego jeszcze wypada inaczej, niż ten w rzeczywistości. Wynika to z wielu faktów więc jeśli chcecie uzyskać dokładnie kolory takie, jak na projekcie, należy być pewnym, że są one poprawnie wyświetlane oraz określone w pliku z projektem.

Ważne jest też określenie jakości druku, na przykład  chcąc wydrukować wysokiej jakości zdjęcia, należy mieć wyłączony tryb eco, inaczej efekt nie będzie zadowalający. 

W rozdzielczości druku zasada jest prosta, im niższa rozdzielczość, tym jakość druku spada, mówimy tutaj szczególnie o zdjęciach. Oczywiście są rzeczy, które można drukować w niskiej rozdzielczości, ale w domu konieczna będzie metoda prób i błędów, by określić odpwiednie DPI. 

Papier lub też materiał na jakim drukujemy ma  duże znaczenie. Dobór odpowiedniego papieru do odpowiedniego tuszu lub toneru jest bardzo ważny. Jeśli chcecie mieć najlepszy efekt musicie zwrócić na to uwagę. Dokonanie błędnego wyboru może prowadzić do rozmazania lub krótkiej trwałości druku.

Toner i tusz, podobnie jak papier, ma decydujące znaczenie i nie należy ich wyboru pozostawiać przypadkowi.  Trzeba dowiedzieć się od producenta jakie ustawienia powinny być użyte w celu uzyskania najlepszej jakości oraz na jakim papierze. 

Jeżeli chodzi o format, to  Wasz projekt musi być dostosowany do rozmiaru, jaki będzie drukowany. Brak tego czynnika spowoduje, że druk wyjdzie za mały, albo będzie rozmazany.

Drukarnia Cyfrowa Warszawa

Druk cyfrowy, mimo swoich zalet, wymaga od użytkownika wiele zachodu. Dlatego jeśli szukacie profesjonalnej jakości wydruku, to warto do nas napisać. Cały proces u nas wygląda tak. Wysyłacie na maila swój projekt, nasz grafik go sprawdza, kontaktuje się, jeśli ma jakieś uwagi lub propozycje, a jeśli wszystko jest ok, wysyła do drukarni, a Wy odbieracie (lub my wysyłamy kurierem) zamówienie. Szybko, sprawnie i bez problemów.

Drukarnia Cyfrowa Warszawa Printing House oferuje pełną gamę usług drukarskich i atrakcyjne ceny.

Recent Posts