Druk Pracy Magisterskiej

 In Wpisy Blogowe

W tym tygodniu podpowiemy w jaki sposób przygotować się do wydruku pracy magisterskiej. Dzięki tym wskazówkom można uniknąć dodatkowych kosztów i nerwów. 

Druk Pracy Magisterskiej

Drukarnia Wielkoformatowa Printing House zaprasza do lektury.

Studenci, zanim  skończycie swój złoty okres życia, musicie przygotować i obronić swoją pracę magisterską lub licencjacką, ale przed obroną trzeba ją wydrukować. I mimo, że to ‘’oczywista oczywistość’’, to jednak w pracowni nagminnie spotykamy się z  wielką prośbą wydrukowania pracy na już,  bo następnego dnia upływa termin oddania 😀 

Drukarnia Wielkoformatowa Printing House

Aby uniknąć problemów warto od początku wiedzieć jak przygotować się do tego momentu.

Pierwszym krokiem i chyba najważniejszym jest zapoznanie się z wymaganiami formalnymi jakie dana uczelnia ma w stosunku do prac magisterskich. Mówimy tutaj o czcionkach, odstępach, marginesach, ponieważ najczęściej na tym się wykładacie i musicie drukować drugi albo trzeci raz. Z ważnych informacji trzeba pamiętać, że przy druku jednostronnym lewy margines ma mieć 2,5 centymetra, a numeracja stron musi być po prawej. W przypadku druku dwustronnego marginesy muszą być lustrzane oraz środkowa numeracja stron. Pamiętajcie również, by strona tytułowa i spis treści miały wolne strony za nimi. 

Kolejnym ważnym elementem jest odpowiedni format. Niezależnie od tego jakiego edytora tekstowego używacie, będzie on formatował tekst inaczej niż nasz. W celu uniknięcia problemów pracę zawsze należy oddawać do druku  w plikach PDF oraz DOC. PDF gwarantuje, że praca będzie wyglądała tak jak u Ciebie na komputerze.

Papier i oprawa powinny być opisane w dokumentach uczelni więc warto się z tymi wytycznymi zapoznać wcześniej. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę, bo może to zaowocować irytującymi i wydłużającymi  korektami opóźniającymi druk pracy.

Mamy nadzieję, że wskazówki okażą się pomocne. Pamiętajcie, że nasza Drukarnia Cyfrowa Warszawa oferuje szereg usług drukarskich,np. druk broszur, teczki reklamowe z nadrukiem, druk na drewnie i wiele, wiele więcej. Zapraszamy.

Recent Posts