Drukarnia wielkoformatowa – Papier

 In Wpisy Blogowe

Nasza drukarnia wielkoformatowa stale drukuje na różnych powierzchniach i materiałach, ale w tym tygodniu chcemy skupić się na często pomijanym elemencie wydruku, papierze. 

W naszej pracy niejednokrotnie drukujemy na płótnie czy też folii, albo siatce, ale najczęściej stosowanym zadrukowanym materiałem jest papier. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na jakość wydruku ma właśnie on.

 Można odnieść wrażenie, że wystarczy wybrać najdroższy rodzaj papieru i już wszystko będzie super. Od razu mówimy, że jest to duży błąd. Rodzaj papieru ma gigantyczny wpływ na jakość druku. Zależnie od jego rodzaju farba drukarska może lepiej lub gorzej się wchłaniać, schnąć, czy też oddawać kolory. Do tego dochodzi wytrzymałość na warunki atmosferyczne, temperaturę, rozdarcie i wiele innych rzeczy.Wybór więc tego jednego elementu ma ogromny wpływ na efekt końcowy projektu.

Jakimi wytycznymi należy więc kierować się w wyborze najlepszego rodzaju papieru do  wydruku? Pomóc w podjęciu tej decyzji powinien drukarz, ponieważ wszystkie informacje techniczne spoczywają na jego barkach. Klienci jednak muszą na początku zlecenia konkretnie określić jakie są ich oczekiwania, a drukarz powinien podsunąć najlepsze rozwiązania. Co do papieru, to powinniście się zastanowić nad nastęującymi rzeczami.

Papier odnawiany czy nie ? O ile papier z odzysku zazwyczaj  kojarzy się z szarym i brzydkim produktem,  to jest to jedynie stereotyp. Obecnie jeśli chodzi o wszystkie parametry oraz kolor, papier z odzysku nie różni się niczym od nowego,poza ceną.Ten odnawiany jest zwyczajnie droższy.

Następnie musicie określić wyraźnie jak wytrzymały ma być produk i w jakich warunkach będzie. Chodzi tu o to, że druk nie lubi słońca ani deszczu więc drukarz musi mieć informację od początku jaki rodzaj farby oraz papieru musi użyć, by wszystko było na najwyższym poziomie. Przykładowo, jeśli chcecie drukować plakaty, które będą przyklejane do słupów, to ważne jest to, by farba była odporna na słońce oraz deszcz, a papier nie niszczył się w zmiennych temperaturach i wilgotności.

Druk Plakatów
Drukarnia Wielkoformatowa

Następnie musicie określić grubość oraz wytrzymałość na przerwania. Grubość jest dosyć prosta, nikt nie chce dostać ulotki na ulicy, której nie może schować do kieszeni, a z drugiej strony, dyplomy powinny być na sztywniejszym materiale, by lepiej się prezentować. 

Warto również zastanowić się, czy może użyć papieru o jakimś konkretnym kolorze, często bowiem  jest tak, że można zmniejszyć cenę wydruku przez ten krok. Zamiast tracić farbę o danym kolorze może warto użyć papieru, który będzie w nim. Oczywiście ta decyzja musi zapaść już na wstępie omawiania projektu.

Jak widać, jest wiele opcji i możliwości, które daje papier. My przybliżyliśmy tylko te podstawowe, dlatego warto skorzystać z usług Printing House, ponieważ zanim przystąpimy do realizacji druku, profesjonalnie doradzamy i fachowo dostosowujemy materiały do oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Oferujemy szeroką pomoc przy projektowaniu druku, a nasza Drukarnia wielkoformatowa gwarantuje wysoką jakość w przystępnej cenie.

Jeśli macie jakieś uwagi albo pytania zapraszamy do konatku po przez stronę lub na nasz facebook.

Drukarnia Wielkoformatowa 

Recent Posts