Drukarnia Printinghouse – Kolor w druku

 In Wpisy Blogowe

Nasza Drukarnia Printing House w tym tygodniu wyjaśni jak to jest możliwe, że drukarka jest w stanie drukować tak wiele kolorów tylko z trzech barwników. Temat jest bardzo ciekawy, bo większość z nas ma w domu lub biurze drukarki atramentowe, które zazwyczaj posiadają od trzech do czterech barw podstawowych, z których drukarnia jest w stanie uzyskać niemal nieskończoną ilość kolorów. 

Drukarnia
Drukarnia Printinghouse

Zanim jednak przejdziemy dalej to pamiętajcie że drukarnia Printing House oferuje szeroki wachlarz usług, od druku wielkoformatowego, poprzez sitodruk, druk ulotek i zaproszeń, nadruk na przedmiotach i wiele więcej. Jeśli poszukujecie solidnej drukarni do współpracy, skontaktujcie się z nami. 

A teraz wrócimy do tematu rozmowy. Drukarki atramentowe i nie tylko drukują na papierze poprzez pozostawianie małych kropek. W drukarkach czarno białych wygląda to tak, że urządzenie rozmieszcza na papierze mikrokropki farby w bardzo szybkim czasie i niewielkich od siebie odstępach. Nasze oko widząc taki obraz przekazuje go do naszego mózgu i to on jest odpowiedzialny za stworzenie z tych małych kropek jedności. Nasze oko widzi kropki, ale nasza głowa interpretuje je jako całość, wynika to z faktu, że mózg człowieka sam interpretuje białe przestrzenie pomiędzy kropkami i wypełnia je w tym przypadku czernią. Dając nam pełen obraz. Na tej samej zasadzie działają złudzenia optyczne czy też filmy. Nasze oko jest w stanie zauważyć, że filmy to nic więcej niż seria 24 klatek fotografii czy też rysunków, ale nasz mózg łączy je w całość tworząc ruch.

Tak właśnie działa druk, niezależnie czy czarno biały czy też kolorowy. Składa się on z malutkich kropek, które nasza głowa łączy w całość. Tylko teraz jest taki problem, drukarka zazwyczaj ma od trzech do czterech tuszy, czasami więcej, czasami mniej, jakim sposobem możemy uzyskać nieskończoną ilość barw używając tylko tak niewielkiej ilości tuszy? 

Aby uzyskać pełne spektrum barw drukarka miesza swoje barwy podstawowe nakładając kropki o różnych kolorach na siebie. Dodatkowo, zależnie od producenta i modelu, drukarki mogą posiadać dodatkowe kolory, które są wykorzystywane. Proces ten odbywa się bardzo szybko, dlatego też pigment umieszczany na papierze nie wysycha i pozwala się zmieszać dając nam różne barwy. 

Sam proces drukowania nie jest bardzo skomplikowany, ale imponująca jest szybkość z jaką dzisiejsze drukarki go wykonują. Zastanówcie się ile takich kropek wykonuje Wasza drukarka, by zapełnić stronę? A mimo to prawie nigdy się nie myli(większość problemów z drukarkami, to czynnik ludzki). Jest to naprawdę imponujące urządzenie.

Na dzisiaj to tyle, zapraszamy do śledzenia i korzystania z naszych usług – drukarnia cyfrowa i wielkoformatowa Printing House.

Recent Posts